Žebříčková dieta: jídelníček na 7 dní a recenze

Existuje mnoho různých metod, kterými se můžete zbavit přebytečných kilogramů. Některé z nich jsou určeny na dlouhé měsíce, jiné slibují rychlé hubnutí během pár týdnů. Dieta Lesenka spočívá v dodržování omezené diety pouze 7 dní. Podle recenzí mnoha dívek je během této doby možné zhubnout až 8 kg.

Pravidla a zásady Lesenka diety

Název dietního plánu pro hubnutí úzce souvisí se samotnou myšlenkou diety: musíte projít 7 kroky, někdy ne úplně snadnými, abyste se rozloučili s nadměrným objemem v pase, břicho a boky navždy. Kdy a kým byla dieta vyvinuta a její pravidla nejsou s jistotou známa, ale to nebrání tomu, aby si metoda každým rokem získávala stále více příznivců.

Dieta Lesenka na 7 dní označuje rychlé nízkosacharidové diety. Jeho hlavní principy jsou založeny na použití minimálního počtu kalorií za den. Během fáze hubnutí je třeba vzít v úvahu následující body:

 • Strava je nevyvážená, proto pro doplnění zásob vitamínů a minerálů začněte užívat multivitaminové komplexy pár dní před jejím začátkem.
 • Každý den můžete jíst jen určitý druh jídla, přičemž je zakázáno jíst velké porce. Jídelníček by měl být koncipován tak, aby svačiny byly každé 2-3 hodiny.
 • Ujistěte se, že pijte dostatek tekutin - až 2 litry denně. Vhodná minerální nesycená voda, bylinkový čaj, šípkový vývar, čekanka.
 • Pro zachování krásy vlasů a nehtů můžete užívat speciální doplňky stravy v tabletách.
 • Abyste opravdu dosáhli dobrých výsledků, musíte striktně dodržovat jídelníček. Pokud sejdete z cesty nebo použijete zakázaný produkt, začněte znovu.
 • Neméně důležité je duševní nastavení. Ujistěte se, že jste připraveni na týden omezení tvrdého jídla.
 • Chcete-li usnadnit proces hubnutí a vizuálně vidět výsledky každého dne, nakreslete na kus papíru žebřík se 7 kroky. Pod každou z nich napište jídelníček na daný den a na konci dne zadejte svou váhu.
 • Potraviny, které jste po dobu hubnutí odmítali, zařazujte do jídelníčku postupně, ne více než 2 denně.
 • Abyste měli dostatek v malých porcích, doporučují odborníci na výživu žvýkat jídlo pomalu a soustředěně.
 • Dieta Lesenka nevylučuje sport. Pokud se v procesu hubnutí cítíte dobře, nezanedbávejte běh, tanec, fitness nebo jiné pohybové aktivity.

Menu pětikrokové diety na 7 dní

Schéma pro hubnutí Ladder je velmi pohodlné, protože nabídka každého dne je jasně rozvržena. Díky tomu nemusíte dlouho přemýšlet o tom, z jakých potravin sestavit svůj jídelníček, kolik kalorií obsahuje hovězí nebo bílé pečivo. Základem výživy jsou mléčné výrobky, krůtí nebo jiné drůbeží maso, jablka, med, rozinky a zelenina. Každý typ produktu má svůj vlastní účel:

 • Jablka obsahují velké množství pektinu a dokonale zaženou pocit hladu. Spolu s absorbenty pomáhají čistit střeva.
 • Kefír, jogurt, nízkotučný tvaroh obsahují živé bifidobakterie – základ lidské mikroflóry. Díky fermentovaným mléčným výrobkům se vyhnete tíži žaludku, plynatosti a zácpě.
 • Rozinky s medem pomohou doplnit zásoby vynaložené energie, přičemž výslednou zásobu lepku tělo nepřemění na tuk.
 • Drůbeží maso vám pomůže neutrhnout se a dotáhnout váš plán do konce a také pomůže budovat svalovou tkáň.
 • Zelenina je výborným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálních látek. Pomohou upevnit dosažené výsledky, zmírnit slabost a nedostatek živin.

Aktivní fáze diety Lesenka připadá na prvních pět dní. Po tak krátkou dobu mírného půstu tělo nestihne přejít do stresového stavu, takže riziko nežádoucích účinků je minimální. Je přísně zakázáno tuto dietu prodlužovat na delší dobu. Schéma hubnutí je následující:

 • Fáze 1 - čištění střev;
 • Fáze 2 - normalizace mikroflóry;
 • 3. fáze - prevence ztráty síly, doplnění energetického deficitu;
 • Fáze 4 - tvorba svalové tkáně;
 • Fáze 5 - spalování tuků;
 • Fáze 6 a 7 - hladký odchod z Lasenka diety.

Den 1 – Očista

V první fázi je nutné tělo očistit od nahromaděných toxinů a připravit ho na proces hubnutí. V tomto případě vám pomohou jablka ve spojení s aktivním uhlím. Pektin a přírodní absorbent urychlí metabolické procesy, odstraní toxiny, jedy a plyny ze střev. Pokud chcete, můžete černé aktivní uhlí nahradit bílým, ale uvědomte si, že jeho účinnost je považována za nižší. Menu prvního dne Lesenka diety:

 • 1 kilogram zelených jablek, které musí být rozděleny po celý den. Ujistěte se, že jídlo bylo v pravidelných intervalech - 2-3 hodiny.
 • 1-2 tablety aktivního uhlí hodinu před jídlem. Aby byl absorbent tělem lépe absorbován, musí být smýván velkým množstvím vody.
 • Jeden a půl až dva litry neperlivé nebo filtrované vody. Pijte podle potřeby, aby vaše tělo doplňovalo tekutiny.

V první fázi je ztráta hmotnosti asi dva kilogramy, neměli byste se tam zastavit. Zbývající kroky jsou zaměřeny přímo na přípravu těla a spalování tuků. Vezměte prosím na vědomí, že první den je zcela vyloučeno jakékoli jídlo, kromě těch povolených, včetně čaje, kávy nebo jiných nápojů. Některé ženy poznamenávají, že během procesu čištění dochází k průjmu. Tohoto příznaku byste se neměli bát, jev přejde sám, jakmile přejdete k dalšímu kroku.

Průchod prvního dne diety Lesenka můžete usnadnit, pokud nebudete jíst syrová, ale pečená jablka. Jejich recept je jednoduchý:

 1. Důkladně omyjte porci jablek, nakrájejte na poloviny a zbavte jádřinců.
 2. Párátkem nebo vidličkou propíchneme slupku na několika místech, aby jablka při vaření nepopraskala.
 3. Nalijte do skleněné misky do mikrovlnné trouby 2 polévkové lžíce. l. vody, vyskládejte poloviny ovoce.
 4. Podle chuti posypte jablka mletou skořicí.
 5. Pečte v mikrovlnné troubě po dobu 5-7 minut při výkonu trouby 800 wattů.

Den 2 – Zotavení

Po úplném vyčištění střev od škodlivých látek v první den byste se měli postarat o obnovení jeho mikroflóry a pracovat na nápravě trávicích procesů. Voda, tvaroh a kefír pomohou zvládnout úkoly. Mléčné výrobky nejen naplňují střeva prospěšnými bifidobakteriemi, ale také nasycují tělo bílkovinami, což pomáhá vyhnout se slabosti, závratím a dalším nepříjemným příznakům hladovění.

Přibližná nabídka žebříčku pro období zotavení by měla vypadat takto:

 • Po probuzení vypijte sklenici nesycené minerální vody. Snězte 100 gramů 0% tučného tvarohu smíchaného se špetkou vanilky, lístků máty nebo skořice.
 • Na druhou snídani vypijte sklenici kefíru bez tuku. Pokud je to žádoucí, může být nahrazeno jogurtem nebo fermentovaným pečeným mlékem s nízkým obsahem tuku. Snězte 100 gramů tvarohu s mátou.
 • Na oběd si vezměte stejnou sadu produktů jako na druhou snídani. V tomto případě lze mátu nahradit skořicí. Vypijte sklenici vody.
 • Dvě hodiny po večeři snězte 70 gramů tvarohu s vanilkou, zapijte 200 ml minerální vody.
 • Menu k večeři je podobné obědu, ale můžete smíchat tvaroh s kefírem dohromady. Pamatujte, že poslední jídlo by mělo být nejpozději 3 hodiny před spaním.
použití kefíru na žebříkové dietě

3. den – Energie

Po prvních dvou dnech začne tělo pociťovat energetickou malátnost - slabost, závratě. Je to dáno tím, že během prvních dvou fází byla vyčerpána téměř celá zásoba glykogenu, polysacharidu, bez kterého by další hubnutí bylo velmi obtížné. Chcete-li doplnit zásoby látky bez ukládání přebytečného tuku, musíte jíst denně:

 • 400 gramů rozinek;
 • 2-3 polévkové lžíce. l. med, rozdělený do 4 dávek;
 • 2 litry kompotu ze sušeného ovoce.

Taková konstrukce jídelníčku třetího dne diety Lesenka pomáhá vyhnout se efektu plató (ubývání váhy). Uvedené produkty obsahují glukózu, která vám dodá energii, ale zároveň nezvýší množství podkožního tuku a kompot zasytí tělo potřebnými makroživinami: draslík, hořčík, železo. Příprava voňavého nápoje není náročná:

 1. 400 gramů sušených meruněk, 200 gramů sušených jablek nebo hrušek namočte do teplé vody. Ovoce necháme trochu nabobtnat.
 2. Slijte vodu a do pánve se sušeným ovocem přidejte jeden a půl litru čisté tekutiny.
 3. Umístěte nádobu na oheň a vařte 20-30 minut. V případě potřeby můžete před vařením v kompotu přidat hvězdičku hřebíčku, citronovou kůru, 1 polévkovou lžíci. l. jablečný sirup.
 4. Hotový nápoj nechte 2-3 hodiny louhovat, poté sceďte.

4. den – Stavba

Pokud jde o předchozí kroky žebříku, čtvrtý stupeň se bude zdát velmi kalorický, uspokojivý a nasycený. Cílem tohoto dne, stejně jako toho předchozího, je zabránit hubnutí, ovšem za pomoci proteinových potravin. Stavební krok pomáhá obnovit zásobu aminokyselin ztracených během očistné a regenerační fáze, zlepšit krvetvorbu a vybudovat svalovou tkáň. Při absenci nepohodlí v tomto bodě můžete zvýšit hubnutí cvičením.

Vydatný den zahrnuje konzumaci bílého drůbežího masa. Vhodné kuře bez kůže, krůtí prsa. Za celý den je potřeba sníst až 0, 5 kg drůbeže a vypít asi jeden a půl litru vody. Maso můžete vařit jakýmkoli způsobem - vařit, dusit, smažit bez oleje a soli. Krůtí prsa jsou velmi chutná, pokud jsou pečená v troubě s bylinkami:

 1. Troubu předehřejte na 180°C.
 2. Namažte prsa bohatě dijonskou hořčicí (vezměte asi 300 gramů), smíchanou s 50 ml citronu a stejným množstvím sójové omáčky.
 3. Maso necháme 2 hodiny marinovat.
 4. Voňavé prso položte na plech vyložený alobalem. Maso posypeme nasekaným kmínem.
 5. Pečeme odkryté alobalem 40 minut.
kuřecí prsa pečená pro lečenkovou dietu

5. den – spalování tuků

Poslední stupeň žebříku je zaměřen na spalování podkožního tuku. Proces hubnutí pátý den nastává v důsledku používání nízkokalorických potravin (otruby, ovesné vločky, bobule, ovoce, zelenina) a vysokého energetického výdeje těla zaměřeného na trávení vlákniny. Denní menu závěrečné fáze vypadá takto:

 • 300 g ovesných vloček (hmotnost surového produktu);
 • 1 kg jakékoli syrové zeleniny nebo ovoce (s výjimkou banánů, brambor, hrášku, ředkviček);
 • 1-2 litry vody bez plynu.

Ovesné vločky stačí večer zalít vroucí vodou nebo si uvařit kaši z obilovin ve vodě bez cukru a oleje. Chutnější jídlo se ukáže, pokud k němu přidáte čerstvé bobule, neslazené ovoce. Zeleninu lze jíst samostatně nebo ve formě salátů. K přípravě zdravé svačiny budete potřebovat:

 • bílé zelí - 300 g;
 • Bulharská sladká paprika - 2 ks;
 • okurka - 2 ks;
 • petržel, kopr nebo jiné bylinky, špenát - podle chuti;
 • ocet - 1 lžička;
 • olivový olej - 2 polévkové lžíce. l.

Proces vaření:

 1. Zelí zbavíme vrchních listů a nakrájíme nadrobno. Dobře promíchejte rukama.
 2. Papriky zbavíme středu a stopky, nakrájíme na tenké proužky.
 3. Okurky nakrájené na kolečka nebo půlkroužky.
 4. Smíchejte ocet s olivovým olejem.
 5. Smíchejte zeleninu, přidejte jemně nakrájenou zeleninu.
 6. Zalijte zálivkou.

6. –7. den – Opusťte dietu

Cílem posledního stupně žebříčku je upevnit výsledek a postupně se vrátit ke správnému stravování. Jídelníček na 6. a 7. den není tak hubený jako předchozí den. Na snídani se doporučuje jíst sacharidy a na oběd a večeři - bílkoviny. Porce by měly být malé, aby nepřetěžovaly slabý žaludek, a jídla by měla být častá - 4-5krát denně.

Rýžová kaše s ovocem vařeným v mléce a vodě pomáhá doplnit zásoby energie, vitamínů a aminokyselin. Na 4 porce budete potřebovat následující produkty:

 • kulatozrnná rýže - 1 polévková lžíce;
 • voda - 2 polévkové lžíce;
 • cukr - 3 polévkové lžíce. l. ;
 • mléko - 1 polévková lžíce;
 • sůl - špetka;
 • jakékoli ovoce nebo bobule.

Proces vaření:

 1. Rýži propláchneme pod tekoucí vodou.
 2. Vařte vodu, nasypte připravenou rýži do pánve.
 3. Snižte teplotu a za občasného míchání vařte 10 minut.
 4. Nalijte cukr, sůl, nalijte mléko. Vařte dalších 5-7 minut.
 5. Hotovou kaši přikryjeme pokličkou, před podáváním ozdobíme ovocem.

Uprostřed dne je důležité sníst tekutý pokrm – smetanovou polévku, vegetariánský boršč, kuřecí vývar s knedlíkem. Dýňová polévka dobře normalizuje trávicí systém. Chcete-li jej připravit, kupte si produkty ze seznamu:

 • dýně - 750 g;
 • mrkev - 5 ks;
 • cibule - 3 ks;
 • vývar - 1, 5 l;
 • vařené kuřecí filé - 200 g;
 • zeleň.

Jak připravit dýňovou polévku:

 1. Dýni nakrájíme na středně velké kostky, zalijeme vodou, osolíme.
 2. Zeleninu dejte vařit.
 3. Mrkev, cibuli nastrouháme na struhadle s velkými otvory. Smažte na másle do zlatohněda.
 4. K dýni přidejte osmaženou zeleninu, vařte do měkka (40-60 minut).
 5. Na závěr do vývaru přidejte nakrájená kuřecí prsa a zelí.

Co dělat v případě poruchy

Nejtěžší fáze Lesenka diety jsou vykládka neboli očista a rekonvalescence. Mnoho žen, neschopných vydržet skrovnou stravu prvních dvou dnů, si dovoluje více, než je předepsáno v jídelníčku. Podle pravidel diety je takové chování nepřijatelné. Pokud jste se rozvázali a porušili přísnou dietu, měli byste dietu přerušit, dát se dohromady a pokračovat v hubnutí podle schématu za 2-4 dny.

Kontraindikace

Prudký přechod z běžné stravy na omezenou stravu není pro tělo vždy prospěšný. Opustit tento způsob hubnutí je nutné pro ty, kteří mají následující kontraindikace:

 • zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu (gastrointestinální trakt);
 • onemocnění jater, ledvin;
 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • onkologické novotvary;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • diabetes;
 • hemoroidy.

Klady a zápory diety Lesenka

Prudká změna jídelníčku může vést u step diety Lesenka ke střevní nevolnosti - zácpa, průjem, nadýmání. Kromě toho výsledky dosažené v tomto schématu hubnutí nebudou trvalé, pokud se po jeho dokončení zcela vrátíte ke svému obvyklému rytmu života a jídelníčku. Tyto významné nevýhody nepokrývají mnoho pozitivních aspektů stravy. Mezi výhody patří:

 • Snadná přenositelnost. Mnoho žen poznamenává, že je pro ně mnohem snazší dodržovat pravidla žebříčku než aspekty jiných expresních diet. Hlavní věcí je nepřekračovat povolené produkty a pít správné množství vody.
 • Dostupnost stravy vzhledem k ceně produktů. Všechna jídla, která jsou v nabídce, jsou v obchodě levná, díky čemuž je Lesenka pro mnohé dámy ještě atraktivnější.
 • Jednoduchost. Dieta striktně udává velikost porcí a povolená jídla. Není třeba počítat kalorie nebo vymýšlet, co zítra uvařit.